Przejdź do treści

Kolorowanka wielkanocna – darmowy pdf!

  • przez

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wszelkie zające, jajka i pyszne czekoladki. W ramach przygotowań, a być może wczesnego świętowania zapraszam Was do kolorowanki wielkanocnej, na której znajdziecie 2 zające w strojach kociewskich! 

Tworząc rysunek korzystałam z wiedzy własnej oraz z opracowania Anny Brzezińskiej i Kamili Gillmeister o tytule Kociewie igłą i nitką. Badania i promocja stroju oraz haftu jako dziedzictwa kultury ludowej regionu kociewskiego. Materiały do rekonstrukcji stroju kociewskiego, wydanego w 2019 roku. Jest to pozycja, z której korzystałam najwięcej, ponieważ zawiera najbardziej skondensowane i konkretne opisy oraz wskazówki co, do rekonstrukcji stroju kociewskiego.

Wystarczy kliknąć w przycisk poniżej. Zobaczycie kolorowankę gotową do druku – możecie od razu ją wydrukować lub zapisać na swoim urządzeniu na później. Zające czekają na nowe barwy! Gorąco zachęcam do kolorowania! Jeśli chcesz, podziel się swoimi rezultatami w social mediach i oznacz #kolorujekociewie

Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach osobistych i/lub edukacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *