Przejdź do treści

Kolorowanka kociewska – darmowy pdf!

  • przez

Haft kociewski wywodzi się z regionu na Pomorzu ze swoją stolicą w Starogardzie Gdańskim. Ze względu na bardzo małą ilość i złą jakość zachowanych dowodów niestety nie jest możliwe zdefiniowanie tradycyjnego haftu na Kociewiu. Posiadamy jednak teczki z odtworzonymi wzorami kociewskimi i możemy cieszyć się ich pięknem. Osobiście jestem wielką fanką wzorów Marii Wespy, dlatego też właśnie nimi inspiruję się przy tworzeniu. Dzisiaj przychodzę do Was z darmową kolorowanką, którą możecie wykorzystać do celów osobistych i edukacyjnych. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pobierzecie kolorowankę poniżej i stworzycie kompozycje razem ze mną. Kolorowanka będzie idealna dla każdej grupy wiekowej i może być świetnym dodatkiem do zajęć nt. Kociewia i naszej regionalnej kultury.

Stworzona przeze mnie kolorowanka jest wykonana na podstawie wzorów haftów odtworzonych przez Marię Wespę. W trakcie tworzenia kompozycji korzystałam z teczki „Wzory Haftu Kociewskiego Marii Wespy” wyd. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Gdańsk 1978.

Po prawej prezentuje się kolorowanka już z dodanymi tradycyjnymi kolorami, jednak po pobraniu pliku ujrzymy kolorowankę, która czeka na nowe barwy!  Gorąco zachęcam do kolorowania! Jeśli chcesz, podziel się swoimi rezultatami w social mediach i oznacz #kolorujekociewie 

wzory-kociewskie-decotyw

Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach osobistych i/lub edukacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. 

Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *